Четири прве награде у Португалу- Лисабон!

На Интернационалном  такмичењу које је одржано он лајн, у мају мјесецу, ученици наше школе освојили су четири прве награде:

1. Доротеја Радановић, ученица VI разреда ОШ, у дисциплини соло хармоника, класа Душанка Бабић, проф.

2.Елена Правица , III разред ОШ, дисциплина соло клавир, класа: Бојана Вртикапа, проф.

3.Никола Томашевић, III разред ОШ, дисциплина соло клавир, класа: Соња Марковић, проф.

4,Лана Рајковић, III ср у дисциплина соло клавир, класа: Соња Марковић, проф.

 

Ања Риђешић, ученик генерације средње музичке школе, за школску 2021/2022. годину!

 Ања Риђешић, биографија

Рођена је 21. октобра 2002. године у Требињу.

Основну музичку школу уписује школске 2010/2011. године у класи професорице Бојане Вртикапе. Основно музичко образовање завршава 2016/2017. године у класи професорице Јелене Ратковић. Уписује Средњу музичку школу и завршава је 2020/2021. године

Четврту годину похађа у класи професорице Соње Марковић.

Учествовала је на 25 Републичких и Међунардоних такмичења у дисциплинама клавир соло, клавир дуо, камерна музика и солфеђо , гдје осваја 20 првих, 3 друге и 2 треће награде.

Међу својим досадашњим успјесима издваја прву награду на Међунаросном такмичењу у Охриду, другу награду на Међународном такмичњу у италијанском граду Сан Дона ди Пиаве,  лауреат основне школе на Међународном тамичењу у Аранђеловцу као и многе друге.

Усавршавала се код најбољих свјетски признатих професора међу којима су: Арбо Валдма, Рубен Далибалтајан, Јуриј Кот, Алексеј Молчанов, Бојан Мартиновић, Драгомир Братић , Дејан Синадиновић и многи други.

Проглашена је за ђака генерације основне школе, школске 2016/2017. године и  средње музичке школе, школске 2020/2021. године.

Одржала је два солистичка концерта у Требињу.

Планира да упише Музичку академији у Новом Саду.

Резултати XXVII Републичког такмичења музичких школа РС одржаног у Бања Луци, 18. и 19. маја 2021. године:

Наши ученици су освојили шест првих и пет других награда.

ПРВА НАГРАДА:

  1. Ивана Миљановић,IV р.о.ш. дисциплина соло виола, II категорија, класа: Илда Капић;
  2. Лана Мишовић, V р.о.ш.дисциплина соло виола, III категорија, класа: Илда Капић;
  3. Елена Ламбета,VI р.о.ш. дисциплина соло виола, III категорија, класа: Илда Капић;
  4. Марина Мучибабић, VI р.о.ш, дисциплина соло флаута; побједница II категорије, класа. НедаТанасијевић;
  5. Марија Зиројевић, VI р.о.ш, дисциплина соло флаута, II категорија, класа. НедаТанасијевић;
  6. Милана Гојковић, IIср  виолончело, Сара Мијановић, IIср  виолина,   Тина Миливојевић, IIср  клавир, дисциплина камерни трио, III категорија , класа Илда Капић;

ДРУГА НАГРАДА:

  1. Лана Биберџић, II р.о.ш. дисциплина соло флаута, предкатегорија, класа: Неда Танасијевић;
  2. Василиса Којовић, Vр.о.ш, дисциплина соло виолина, II категорија, класа: Олга Бодрушић;
  3. Ксенија Нинковић, I ср ,дисциплина соло клавир, IV категорија, класа: Тамара Печеница;
  4. Ирина Капор, I ср ,дисциплина соло виолина, IV категорија, класа: Љиљна Рајовић;
  5. Катарина Јанковић, III ср, дисциплина соло виолина, V категорија, класа: Љиљна Рајовић;

 

 

Три прве награде у Бугарској!

На  међународном такмичењу музичких школа одржаном он лајн у априлу мјесецу у Бугарској – град Китен наши ученици освојили су:

       3  ПРВЕ НАГРАДЕ:

  1. Талија Попадић, IV р о.ш. у дисциплини соло клавир, II категорија,  класa Соња Марковић; проф.
  2. Емилија Јашић, III р о.ш. виолончело, и Никола Томашевић, III р о.ш.   клавир, у дисциплини камерни дуо, I категорија, класа: Јана Тодоровић, проф. и Соња Марковић, проф.
  3.  Атанасија  Галанос, V р о .ш. клавир и Теодора Ковачевић,  V р о .ш. виолончело, II категорија , у дисциплини камерни дуо, класа: Јана Тодоровић, проф. и Соња Марковић; проф.

                        

Резултати међународног такмичења „Арт ин“ , одржаног у Кавадарцима у Македонији:

На међународном такмичењу „Арт ин“у Кавадарцима у Македонији,  које је одржано он лајн од 16.04 до 10.05 2021. године ученици  наше школе, освојили  су девет награда – четири прве, четири друге и једну трећу награду.

Прве награде:

Доротеја Радановић, ученица шестог разреда о.ш. у дисциплини соло хармоника  класи Душанке Бабић, проф.

Софија Брборић, ученица трећег разреда, о.ш. у дисциплини соло клавир  класа:  Соње Марковић, проф.

Талија Попадић, ученица четвртог разреда о.ш., у дисциплини соло клавир, класа: Соње Марковић,проф.

Лана Мишовић, ученица петог разреда, о.ш., у дисциплини соло виола, класа: Илда Капић, проф.

Друге награда :

Ђорђе Богдановић, ученик трећег разреда о.ш., у дисциплини соло клавир,  класа: Маја Петијевић, проф.

Тадеј Перишић, ученик трећег разреда о.ш, у дисциплини соло клавир,. класа: Соња Марковић, проф.

Елени Ламбети, ученица  шестог разреда о.ш., у дисциплини соло виола, класа: Илда Капић, проф.

Симеон Мучибабић, ученику четвртог разреда СШ, у дисциплини соло хармоника, класа: Виолета Попадић;

Трећа награда:

Јована Миловић, ученица другог разреда о.ш,  у дисциплини соло клавир., класа: Маја Петијевић, проф.